Vi Seniorer för 55 plus. Tips från Google: Guldmedlem slipper se denna annons!

Öppna
* Användarpanel

Användarnamn:

Lösenord:

Spara användarnamn

Bli medlem! Gratis »   Glömt lösenordet?

  Sök på Vi Seniorer

  Annonser o tips

* Geografisk fördelning

Forum > Allmän diskussion > Allmänt > Geografisk fördelning

Skriv ut
Visar inlägg 1 - 3 av 3.

Löst Den här tråden är markerad som löst.

Sidor: < [1]  >
Skrivet av dubbeltur 4 sep 2011 09:35
  Skriv ut Direktlänk
Avatar, Porträtt dubbeltur

dubbeltur

(Moderator)

Undrar varför Skåne har flest medlemmar på VS 35 st, Stockholms län ligger 2:a med 30 st medans mitt eget Dalarna bara har 2 st?


--
dubbeltur
 
Skrivet av Bengt 4 sep 2011 09:49
  Skriv ut Direktlänk
Avatar, Porträtt Bengt

Bengt

(Admin)

Man skulle kunna tro att internet först kom till Smygehuk och sedan bara sakta börjat dra sig norrut. Så var det väl dock inte?
Ännu har jag inte fått någon synpunkt från nordligare delar av landet som avslöjar vad det egentligen beror på att folk norr om Mälardalen ogärna blir medlem i en sådan här mötesplats. Kanske är det någon rädsla som är mer utbredd där? Jag vet inte. Vi ska väl hoppas att de kommer småningom, de kanske bara tar lite mer tid på sig?


--
Admin på Vi Seniorer
 
Skrivet av Biggan 4 sep 2011 14:08
  Skriv ut Direktlänk
Avatar, Porträtt Biggan

Biggan

(Medlem)

Att Dalarna är underrepresenterat kanske beror på att flera av oss flyttat därifrån! Många från Skåne och Småland (liksom jag själv) har våra rötter i Dalarna och ränderna går aldrig ur. Åtminstone inte mina ränder för var jag än i landet har varit bosatt har hjärtat varit kvar i min födelseby i Dalarna. Just nu finns den byn i min ena hjärtkammare medan "min" nuvarande by finns i den andra!


--
 

Sidor: < [1]  >

* Forumstatistik

Vi har 2146 trådar med 18655 inlägg. 432 (20%) av trådarna är markerade som lösta.

*Interna länkar

- Regler
- Rekommendationer
- Vanliga frågor
- Synpunkter.
OBS: Inga telefonnummer är tillåtna i det publika forumet.

  Annonser

 

* Länktips

Vi Seniorer tar emot vissa länkvänner, se sidan "Länkar".